logo
0
logo
0

Drixon Group BioBeam 940

  • BioBeam 940
AKCIA SKLADOM
Kedy tovar dostanem?
Kód: 88105
+ ZADARMO
Akcie a zľavy k tomuto produktu?
Chcem dosávať informácie o akciách a zľavách:
Email:
BioBeam 940
POPIS
BioBeam 940 využíva vlastnú, patentovo chránenú technológiu liečebných vlastností infračerveného lúča jednej vlnovej dĺžky 940 nm, ktorá je účinná pri liečbe pohybového aparátu. BioBeam 940 má výrazný analgetický, protizápalový a hojivý (biostimulačný) efekt, čo výrazne znižuje počet lekárskych zákrokov, množstvo užívaných liekov as tým spojené odbúranie ich vedľajších a nežiaducich účinkov.
BioBeam 940 je nízkovýkonové úzkopásmový zdravotnícky prístroj využívajúci infračerveného svetla k zmierňovaniu chronickej bolesti spojené so všetkými typmi artritídy, ako je osteoartritída, reumatická a reumatoidná artritída či dnová artritída, bolesti malých kĺbov a na liečbu porúch mäkkých tkanív, napríklad zápalu šľachy. Môže byť použitý ako alternatíva k farmaceutickým prípravkom a fyzioterapii alebo v spojení s nimi. Je účinným fototerapeutickými prostriedkom na zmiernenie bolesti.
Iné fototerapeutické metódy sú veľmi nákladné a často vyžadujú klinickú aplikáciu. Ľahký, prenosný a cenovo dostupný Biobeam 940 je vhodný aj pre domáce použitie. BioBeam 940 poskytuje rýchlu úľavu od akútnych, chronických, kĺbových a reumatických ťažkostí.
Fototerapia je oblasť medicíny, kde sú pacienti liečení svetelnými lúčmi. Niekedy sa pri fototerapiu využíva slnečné svetlo. Svetelný zdroj BioBeam 940, ktorý má zvláštne liečebné vlastnosti, je príkladom svetelného zdroja, ktorý sa v prírode nevyskytuje. BioBeam 940 používa úzkopásmové infračervené svetlo na zmierňovanie príznačných bolesti kĺbov pri reumatických a artritických stavoch, napríklad bolesti chrbta či kolena. Fototerapia bola použitá v mnohých klinických aplikáciách a pokusoch. Vyvoláva v zásade tri typy interakcie tkaniva: fotochemické účinky, fototermálna účinky a fotomechanickej a fotoionizační účinky. Keď je na tkanivá aplikované svetlo, dôjde k istým pozitívnym biologickým zmenám, a v takom prípade telo pozitívne reaguje zmiernením chronickej bolesti spojené s reumatickou a reumatoidnou artritídou malých kĺbov as poruchami mäkkých tkanív, napríklad zápalom šľachy.
BioBeam 940 využíva nízkoenergetické úzkopásmové infračervené svetlo, ktoré je absolútne bezpečné, neprodukuje teplo, nemá vedľajšie účinky ani pri dlhodobom používaní. Je neinvazívna, nemá žiadne kontraindikácie, pokiaľ ide o užívanie liekov alebo fyzioterapiu.

KEDY BIOBEAM 940 POMÁHA:

- pri bolestivých stavoch organizmu,
- pri poranení pohybového aparátu (poranenia kĺbov, šliach, svalov a ďalších mäkkých tkanív),
- pri degeneratívnym postihnutí kĺbov a chrupaviek,
- pri úponové bolesti svalov a šliach (napr. achilodynie, tenisový lakeť a pod),
- pri zápalových ochoreniach šliach a svalov,
- pri bolesti chrbtice,
- pri ostrohách pätnej kosti,
- pri reumatizme,
- pri artróze rôzne lokalizácie,
- pri artritíde, synovitída, burzitída,
- pri laserpunkturách,
- pri poúrazových stavoch v športe,
- pri obmedzenej pohyblivosti,
- pri bolesti chrbta a podobných ťažkostiach.

AKO POUŽÍVAŤ
Prístroj BioBeam možno používať v dvoch režimoch a to v režime kontinuálnom alebo pulzným. Kontinuálny režim je základnou a mali by ho využívať všetci pacienti, ktorí s touto liečbou začínajú alebo v prípade chronických zdravotných problémov v priebehu celej liečebnej kúry.
Pri použití pulzného režimu nastáva silnejší biologická odozva. Bunka a jej časti vnímajúce svetlo majú niekedy tendenciu pri dlhšom použití kontinuálneho režimu prispôsobovať sa účinkom svetla, čím sa znižuje účinok pri zachovaní rovnakých aplikačných časov. Tento problém sa vylúči práve použitím pulzného režimu, liečba nie je invazívne a výsledok je výraznejší.
Z toho vyplýva, že pacienti pri prvých 8-10 aplikáciách použijú iba kontinuálny režim a potom začnú používať aj režim pulzný. U akútnych ťažkostiach (napr. bolestivé pomliaždeniny) je dobré použiť pulzný režim okamžite.
Priaznivé účinky prístroja BioBeam nevnímajú všetci pacienti rovnako. Niektorí pacienti ihneď pociťujú úľavu od bolesti a stav sa ihneď zlepšuje. U niektorých pacientov je prvým príznakom zhoršenia stavu, začervenanie a pod. Jedná sa o prirodzenú reakciu organizmu na terapiu a nie je dôvodom k jej prerušeniu. Použitím kontinuálneho režimu, pomalým pohybom BioBeamu nad ošetrovanú oblasťou alebo skrátenie aplikačnej doby dôjde postupne k ústupu bolesti ak dosiahnutiu žiaduceho analgetického efektu.
Pre stopercentné účinkami je najlepší prístroj aplikovať priamo na kožu, ale jedna vrstva bavlny (obyčajné tričko, pančuchy) je tiež v poriadku. Cez hrubšie zvršky alebo viac vrstiev nebude mať BioBeam takýto účinok.
Ďalšie podrobnejšie informácie týkajúce sa inštalácie a používania prístroja BioBeam 940 nájdete v príbalovom letáku.

UPOZORNENIE
Ochraňujte pred deťmi! Užívajte len sieťový adaptér, ktorý je súčasťou BioBeam 940! Pri nedodržaní týchto pokynov nemožno garantovať úspechy v liečbe. Liečba s BioBeam 940 je bezpečná, nebolestivá a sterilné. Pri liečbe v tvárovej časti si chráňte oči.
BioBeam 940 využíva svetelný lúč s vlnovou dĺžkou 940 nm, čo je infračervené svetlo a ľudským okom nie je viditeľné. Znamená to, že na činné ploche sú viditeľné iba dve (prípadne tri) červené diódy, ktoré slúžia k zameraniu ohniska a zvyšok diód generuje infračervené (neviditeľné) svetlo.

TECHNICKÉ PARAMETRE
- vlnová dĺžka: 940 nm,
- priemer svetelného lúča: 2 cm 2,
- kontinuálny režim CW (nepretržitý) - výkon v ohnisku: 50 mW / cm 2,
- maximálny výkon: 40 mW / cm 2,
- pulzný režim - maximálna energia (bežná): 200 mW,
- frekvencia: 120 Hz,
- príkon (obvyklý): 20 mW,
- napájacie napätie: 230 V (50 Hz),
- záručná doba štandardne 36 mesiacov.

ĎALŠIE OZNÁMENIE
V našej ponuke nájdete taktiež ďalšie prístroje fototerapie a lasery .