logo
0
logo
0

Knihy Čo nám telo hovorí aneb po stopách chorôb (Ing. Miroslav Hrabica)

  • Čo nám
AKCIA SKLADOM
K tomuto produktu sa už NEvzťahujú ďalšie akcie (napr. Poštovné zadarmo)
Akcie a zľavy k tomuto produktu?
Chcem dosávať informácie o akciách a zľavách:
Email:
Čo nám
POPIS
Prečo prichádza určitá choroba? Dokážeme zdôvodniť, prečo ochorie práve náš žalúdok a nebolí nás namiesto neho hlava alebo noha? Je rozhodujúcou príčinou chorôb nekvalitné strava a nadmerná fyzická aktivita (či pasivita)? Je vznik zdravotných ťažkostí podstatne zviazaný aj s ľudským správaním a zmýšľaním? Keď devätnástich pacientom s preukázateľne rovnakou chorobou liek pomôže a dvadsiatemu nie, je aplikované liečivo zlé, alebo dôvod jeho "zlyhanie" leží mimo dosahu vedeckého chápanie vzniku a liečby danej choroby alebo bolesti? Môže "neúčinnosť" lieku a komplikácie pri liečení spôsobovať sám chorý tým, že je naplnený zlobou, sebectvom či smútkom? Lieči sa rovnako dobre klasickými i alternatívnymi terapiami človek skromný, obetavý a pokorný i človek "večne" nespokojný, iné ohovárajúcich a ich potreby a túžby málo vnímajúce? Môže byť dôvod toho istého ochorenia odlišný? Prejaví ľudské telo
svoju nevôľu, ako s ním jeho pán (či pani) nakladá, chorobou náhle alebo ho (ju) pred závažnejšími chorobami niekoľkokrát rôznymi spôsobmi varuje?
Úryvok z úvodu:
Choroba je dar Stvoriteľa, ktorý nám ukazuje, že sme chybovali. Choroba je láska, pretože nás ochraňuje od ešte väčších budúcich pochybenia a omylov.
Choroba, ak je správne pochopená, prináša uľahčenie telu a mier duši.
Choroba a život patria k sebe ako nenávisť a láska. Ochorenie je istou korekciou našej cesty a vyjadrenie času, kedy sme patrične nemilovali druhej alebo seba a siali bol.
Choroba je stará ako ľudstvo samo a bude nás sprevádzať až do skonania vekov, lebo k správnemu zmýšľanie a konanie nám skoro vždy niečo chýba. Niekedy sme slabí, prehnane pasívne, zbytočne ustupujeme a málo veríme vo svoje schopnosti. Inokedy sa naopak cítime až príliš silní, bývame neposlušní a vznetliví. Nemáme stálu a neochvejnú vieru, že na svoje trápenie nie sme nikdy sami a v náročných chvíľach života málokedy bývame primerane nad vecou. nedokážeme stále ísť po úzkej čiare, ktorá vedie stredom našej osudovej cesty. Každý krok mimo túto ideálnu dráhu zasieva do nášho tela semeno opráv. Čo nás veľa a často v duši trápi, čo v našom rokovaní nie je nielen nám, ale aj všeobecne prospešné a už dlhšiu dobu trvá, to sa neblaho odrazí aj na našom tele.
Počet strán: 448
Rozmery: 145 x 205 mm
Väzba: brožovaná

ĎALŠIE OZNÁMENIE
V našej ponuke nájdete taktiež ďalšie knihy od M. Hrabica
Dar zdravia a ďalšie knihy .
Ďalšie informácie o knihe Čo nám telo hovorí aneb po stopách chorôb nájdete v článku Vplyv ľudského myslenia a konania na vznik chorôb .
Ďalší článok Ing.
Miroslava Hrabica - Tri príčiny vzniku ochorenia .