logo
0
logo
0

Topspo Kombucha - kultúra pre domácu výrobu nápoja 200 g

  • Kombucha -
AKCIA SKLADOM
Kedy tovar dostanem?
Kód: 88006
K tomuto produktu sa už NEvzťahujú ďalšie akcie (napr. Poštovné zadarmo)
Akcie a zľavy k tomuto produktu?
Chcem dosávať informácie o akciách a zľavách:
Email:
Kombucha -
AKO POUŽÍVAŤ
Návod na prípravu nápoja z kombuchy: Pripravíme si sklenenú nádobu s obsahom najmenej 2 litrov, 2 litre vody, 180 g kryštálového cukru, 6 g sypaného čaju, materskú kultúru, špeciálny zákvas. Zvaríme vodu, necháme vylúhovať čaj, rozmiešame cukor a cez sitko zlejeme do nádoby. Do vychladnutého čaju prelejeme špeciálny zákvas, zamiešame a vložíme materskú kultúru (umytú vo vlažnej vode) hladšou stranou nahor. Nádobu zakryjeme plátnom a pripevníme gumičkou. Uložíme na miesto chránené pred priamym slnečným žiarením, výpary a dymom.
Kvasný proces musí prebiehať minimálne 7 dní pri teplote medzi 20-25 ° C. Ideálna teplota je 23 ° C. Odporúčame zlievať 8.-10. deň, ale časom si podľa chuti nápoja určíte, kedy zlievať. Ďalšie kvasenie nie je na závadu, nápoj je len kyslejší. Pred zlievaním vyberieme materskú a na povrchu nápoja novo vzniknutú dcérsku kultúru.
Tento postup stále opakujeme, iba špeciálny zákvas nahradíme 2 dcl vami vyrobeného nápoja. Ak chcete viac nápoje, môžete uvariť čaj do ďalších nádob a použiť dcérske kultúry. Dôležité je dodržať 2 dcl ráno na lačno.

UPOZORNENIE
Pri akomkoľvek kontakte s kultúrami dbajte maximálne možné hygieny. Nápoj nemá žiadne vedľajšie účinky, preto je možné ho konzumovať v neobmedzenom množstve.

ĎALŠIE OZNÁMENIE
V našej ponuke nájdete taktiež ďalšie zdravé nápoje .
Ďalšie informácie o produkte Kombucha - kultúra pre domácu výrobu nápoja, návod a ďalšie skúsenosti čitateľov nájdete v článku Čarovný nápoj z kombuchy .

BALENIE
- 200 g kultúra kombuchy,
- špeciálny zákvas,
- návod na prípravu.