Vrátenie tovaru

Výňatok z obchodných podmienok.

Kupujúci môže odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru, pre uľahčenie komunikácie je vhodné uviesť dátum nákupu, číslo zmluvy/predajného dokladu a bankové spojenie.

Pre odstúpenie od zmluvy vyplňte nasledujúci formulár a postupujte podľa ďalších inštrukcií

On-line odstúpenie od zmluvy


Predávajúci je povinný kupujúcemu vrátiť čiastku plne odpovedajúcu cene tovaru a zaplateným nákladom na jeho dodanie. Tovar by mal byť vrátený predávajúcemu kompletný, najlepšie v pôvodnom obale. Náklady vrátenia tovaru nesie kupujúci.

V prípade vrátenia rozbaleného, vyskúšaného alebo inak opotrebovaného  tovaru má predávajúci právo uplatniť nárok na náhradu zníženia hodnoty tovaru ( vracia teda len časť kúpnej ceny s ohľadom na to, za akú cenu možno vrátený tovar následneť predať v sekcii zľavnený tovar ). V praxi je treba si uvedomiť, že podstatnou súčasťou hodnoty predávaného tovaru je aj jeho podoba v zmysle obalu a podobne.

Vrátená čiastka za použitý tovar sa odvíja od miery jeho opotrebenia a obvykle vychádza z uvedeného prehľadu:

Stav tovaru Vraciame
Nový, nepoužitý, nerozbalený tovar 100% čiastky
Rozbalený, odskúšaný – chýba do 5ml 75% čiastky
Rozbalený, odskúšaný – chýba do 20% objemu 50% čiastky

* vyššie uvedené zrážky sú len orientačné

Výnimky: Právo na odstúpenie od zmluvy nemožno uplatniť v prípade zmluvy na dodanie tovaru, ktoré bolo vyňaté z obalu a z hygienických dôvodov ho nemožno vrátiť ( obvykle dekoratívna kozmetika, telová kozmetika a podobné výrobky ).

Kde a akým spôsobom tovar vrátiť

Tovar možno vrátiť korešpondenčne alebo osobne ( len v prípade vrátenia nového, nerozbaleného tovaru je možné odstúpenie od zmluvy vyriešiť pri osobnej návšteve nepredĺžene, akokoľvek použitý a nerozbalený tovar je nutné po prijatí na pobočke postúpiť na reklamačné oddelenie na určenie výšky vrátenej čiastky ).

Adresa reklamačného oddelenia
ProdejParfemu s.r.o. - reklamačné oddelenie
Ve Žlíbku 1800, Areál BIGBOX, hala B10
193 00 Praha 9, Česká Republika

Informácie na tejto strane nemožno považovať za znenie obchodných podmienok, sú len ich zjednodušeným výkladom slúžiacim pre jednoduchšie pochopenie procesu odstúpenia od zmluvy.